Tanzanit

Tanzanit

7 czerwca 2012 21:12 2 260 comments

Zdjęcie – Copyright Pracownia Złotnicza OLSZAR

Tanzanit to wyjątkowy kamień szlachetny o fioletowo-niebieskiej barwie. Równie cenny jak diament i w porównaniu do nich o 1000 razy rzadziej spotykany. Jego jedyne złoża znajdują się w Tanzanii. Stąd też jego nazwa, która została nadana przez Tiffany & Co., która wypromowała te cudowne kamienie na światowym rynku jubilerskim.

Droższe niż brylanty

Uważana za jedne z najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Bywają droższe niż brylanty, a ich wartość ustala się według tych samych zasad co diamenty. Jest to tzw. zasada 4C: colour(barwa), clarity(czystość), cut(szlif), carat (masa). Podobno największy z nich ważył ponad 3kg i mierzył 22x8x7 cm.

Barwa tanzanitu

Tanzanit ma wyjątkową barwę. W zależności od pozycji, z której obserwuje kamień można zaobserwować trzy różne barwy: fioletową, niebieską, jasnożółtą. Gdy będziemy u jubilera w Wodzisławiu Śl. w to warto zapytać o biżuterię z tanzanitem by przekonać się jak ładny jest ten kamień.

Znaczenie tanzanitu

W ezoteryce uznawany jest jako kamień, który pomaga łączyć energię umysłu z energią serca. Polecany jest osobom, które interpretuje przeżycia emocjonalne w intelektualny sposób. Generuje on energię radości i uwolnienia od zmartwień, a także leczy duszę i pomaga odnaleźć nam prawdziwe powołanie.  (źródło: http://www.magicznagaleria.pl/kamien.php?id=825)

Leave a reply