Rekordowe Targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas 2012

Rekordowe Targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas 2012

22 października 2012 17:46 470 comments

13. edycja targów Złoto Srebro Czas uznana za bardzo dobrą! Impreza, która odbyła się w warszawskim centrum wystawienniczym EXPO XXI, skupiła 300 wystawców z Polski, Niemiec, Włoch, Belgii, Danii, Litwy,Grecji, Czech, Turcji.

W ciągu trzech dni targi odwiedziło ponad 6 tysięcy osób z Polski i zagranicy.  Wystawcy zaprezentowali bogaty asortyment biżuterii srebrnej i złotej inspirowanej najnowszymi trendami mody. Dominowały duże formy, ażurowe zdobienia, kolorowe kamienia i inspiracje zaczerpnięte z gotyku i baroku.

Podczas imprezy odbył się także pokaz mody, który miał podkreślić rolę biżuterii jako nieodzownego i ważnego elementu ubioru. Wzięły w nim udział projektanci i firmy odzieżowe (Joanna Weyna, Luisa Spagnoli, Kate & Grace Collection oraz Michał Starost) oraz jubilerskie (Wyganowski Fine Jewellery, FJ Małgorzata Wąsowska, Danuta Czapnik, S&A, Lewanowicz).

Uczestnicy targów oprócz pokazu mody byli świadkami premiery książki „bursztyn nie tylko nad Bałtykiem”, której towarzyszył wernisaż wystaw współczesnych twórców biżuterii i obiektów użytkowych z bursztynem. Wystawę tę – uzupełnioną o cenne eksponaty z polskich muzeów – będzie można oglądać na specjalnej ekspozycji w PAN Muzeum Ziemi od 19 października br. do 31 marca 2013 r.

Inną wystawą, którą podziwiali uczestnicy była wystawa PREZENTACJA, której tematem przewodnim był „Pierścień”.  Oprócz wystaw ważnym elementem programu był konkurs Złoto i Srebro w Rzemiośle. W tym roku już po raz 9-ty wręczono Medal św. Elgiusza dla Złotnika Roku i po raz pierwszy otrzymała go kobieta Iwona Lis-Filipczyk.

Więcej na temat targów na stronie http://www.zlotosrebroczas.com

 

 

Leave a reply