Diamentowy Tydzień – wycieczka do stolicy diamentów

Diamentowy Tydzień – wycieczka do stolicy diamentów

12 sierpnia 2012 18:39 96 comments

Wyobraź sobie, że jesteś świadkiem procesu produkcji diamentów – wydobywania z kopalni diamentów, sortowania, szlifowania i przekształcenia diamenty w unikalne wyroby jubilerskie. Oprócz tego otrzymujesz 50% zniżki na diamentowe wyroby oraz masz możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji tj.

  • uczestniczyć w akcji „Biżuteria waszych marzheń” i razem z ekspertem w zakresie diamentów i jubilerem opracować wyjątkową biżuterię z diamentami jakuckimi.
  • zwiedzić olbrzymi lodowiec, który znajduje się wewnątrz góry (tzw. zespół turystyczny „Królestwo wiecznej marzłoci”).  W lodowcu tym znajdują się różne muzea i atrakcje np. sala tronowa jakuckiego władcy zimna Czys-chaana, muzeum paleontologiczne, bar lodowy
  • zobaczyć  jedną z największych na świecie kopalni diamentów, gdzie od 1955 roku diamenty wydobywano sposobem odkrywkowym. Kopalnia ma 525m głębokości i średnicę 1,20 km

    Odkrywkowa kopalnia diamentów w Mirnyj


    Źródło zdjęcia Wikipedia

To wszystko z okazji imprezy nazwanej „Diamentowy Tydzień”, która jest organizowana przez największą republikę Federacji Rosyjskiej, położoną na północnym wschodzie kraju – Jakucja – której przypada 98 procent wydobycia diamentów w Rosji i prawie 1/3 część udziałów na całym świecie.

Uczestnicy tego nowego projektu przemysłowej turystyki zwiedzą dwie stolice Jakucja (stolica oficjalna) oraz Mirnyj (stolica diamentowa)

Dodatkowo osoby, które lubią aktywny wypoczynek mogą skorzystać ze standardowych atrakcji w tym regionie, czyli wziąć udział w polowaniu, łapaniu ryb, spacerach na psich zaprzęgach oraz na zaprzęgach reniferów.

Leave a reply